Teď je to na vás!

Milí sousedé,

když jsme s Vaší podporou přebírali správu Prahy 5, řada důležitých oblastí městské části postrádala dlouhodobějšívizi, nemálo problémů zůstávalo bez řešení. Nastartovali jsme proto rozsáhlou reorganizaci úřadu a radnici jsmepořádně „provětrali“. Rozjeli jsme spolupráci napříč všemi stranami včetně opozice. To nám umožnilo vypracovatspolečný plán rozvoje Pětky pro dalších deset let, do jehož tvorby se zapojilo skoro tři tisíce místních obyvatel.

Společně s Vámi jsme vypracovali desítky smysluplných projektů, které ve svém okolí chcete. Developerům u násjsme nastavili jasná pravidla a tlačíme je k enormním investicím do potřebné infrastruktury. Na parky, sportoviště nebo dětská hřiště jsme získali již přes půl miliardy korun. Funguje to jednoduše a transparentně.
Že jdeme správným směrem potvrzuje i to, že jsme se stali inspirací pro celou Prahu. Striktně bráníme zeleň, blokujeme desítky pokusů o její zástavbu ročně. Rekordně a přitom bez zadlužování investujeme do výstavby nových škol, školek či bydlení pro seniory. Zanedbaná místa oživujeme, vytváříme příležitosti pro setkávání lidí. Do ulic a parků vnášíme umění a originalitu. Máme za sebou mnoho společné práce, díky které je život na Pětce lepší.

Dobře však víme, že obyvatele Pětky nejvíce trápí nepořádek a pouliční uživatelé drog. Proto posilujeme Vaši bezpečnost a dlouhodobě pracujeme na tom, abychom našemu veřejnému prostoru navrátili důstojnost. Chceme místním umožnit žít normální a klidný život. Bez starostí, kdo doprovodí děti do školy, bez obav, co bude ležet podlavičkou v parku nebo na dětském hřišti.

Po dvou letech vyjednávání a příprav jsme rozjeli přesun centra pro drogově závislé mimo území Prahy 5. Díky našemu silnému zastoupení v Poslanecké sněmovně jsme zajistili časté kontroly policie u Anděla a převelení speciální jednotky, která se zaměřuje na pouliční dealery. V ulicích ubývá uživatelů drog i odhozených stříkaček. Postupně se ulevuje nejen místním, ale i nám všem, kteří cestujeme přes Anděl za prací, vzděláním nebo kulturou.

Není ovšem vyhráno. Piráti a Praha sobě ve vedení magistrátu se netají tím, že výpověď centru pro závislé chtějízvrátit a nechat zátěž péče o drogově závislé z celé Prahy nadále na naší městské části. A to navzdory letitým prosbám tisíců obyvatel Prahy 5 i radám odborníků. Věříme, že Vám není čistota a bezpečnost v našich ulicích lhostejná. Podpořte nás v tom, abychom potřebnou změnu dotáhli do konce. Garantujeme Vám, že to nevzdáme.
Oslovujeme Vás jako fungující tým ODS a TOP 09. Prokázali jsme, že umíme kompetentně spravovat město, žemáme zkušenosti, že dokážeme společně s Vámi táhnout za jeden provaz.
Během koronavirové zkoušky jsme pomohli seniorům, podpořili podnikatele, jako jedni z prvních jsme investovali miliony do techniky a udržení výuky pro děti v našich školách, drželi jsme při životě kulturní scénu. Zároveň jsme dál zkvalitňovali a zrychlovali řešení běžné agendy úřadu, zavedli výrazně úsporná opatření a nastartovali historicky největší investiční projektypro smysluplný rozvoj všech lokalit Pětky. Poradili jsme si s důsledky ruské agrese a uprchlickou vlnou. Nyní školám, školkám, sportovním klubům a kulturním institucím pomáháme ustát razantní zdražení energií. A jsme samozřejmě připraveni pomoci také rodinám a seniorům, na které doléhá nadcházející energetická krize.
Motivací ve volbách je pro nás i obrana smysluplného rozvoje Prahy 5 před marketingovými uskupeními. Ve snazese zviditelnit a vymezit popisují Pětku jako spálenou zemi, kde je všechno špatně. Není to pravda. Pětka je taková,jakou ji máme rádi – živá, zelená, plná příležitostí a zážitků. Každý den pracujeme na tom, aby byla ještě lepší. Společně s Vámi Pětku proměňujeme v reprezentativní a přitažlivou část metropole. V tom chceme pokračovat.

Milí sousedé, čeká nás všechny náročné období. Abychom ho společně zvládli, bude důležité, aby naše městofungovalo správně.

Přijďte 23. a 24. září 2022 k volbám a volte SPOLEČNĚ PRO PRAHU 5 - ODS a TOP 09. VOLTE ČÍSLO 7. Aby Váš hlas měl maximální sílu, na volebním lístku použijte pouze jeden křížek, a to u názvu volební strany.

Děkujeme! Jsme připraveni pro Vás dál pracovat naplno.

Náš program pro lepší Pětku >

Program pro lepší Pětku
Pětka je váš domov!

Máte nápad pro zlepšení okolí vašeho domova?

Rozvíjejte Pětku společně s námi!

Ovlivnit budoucí podobu Prahy 5 nikdy nebylo snazší.  Společně jsme nastartovali strategii rozvoje městské části, do jejíž přípravy se zapojili desítky skvělých lidí včetně politické opozice i stovky obyvatel z celé Pětky. Přidejte se také! 
Jméno E-mail Zpráva Odeslat
<script async src="https://www.googletagmanager.com/gtag/js?id=G-8DENY9Z86D%22%3E</script>